Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Agrotech Kielce 2023 już od 17 marca. Jakie ciągniki rolnicze będą wystawione?

Agrotech Kielce 2023 już od 17 marca. Jakie ciągniki rolnicze będą wystawione?
Wiadomości Targi
Data publikacji 15.03.2023r.

Na kilka dni przed Agrotechem w Targach Kielce praca wre! Przyjeżdżają już potężne maszyny, a będą ich tysiące! Stoiska przygotowuje 400 firm, w tym 30 zagranicznych z 14 krajów. Będą błyszczeć na 17 marca, kiedy największe targi w halach ruszą pełną mocą.

Agrotech Kielce 2023 aż na 10 halach!

W siedmiu halach Targów Kielce oraz trzech tymczasowych trwają już gorące przygotowania do największej wystawy rolniczej w Polsce, która potrwa od 17 do 19 marca.

Na targach 435 firm zaprezentuje swoją ofertę na powierzchni 63,5 tysiąca m2, niewiele mniejszej od rekordowej edycji z 2019 roku, która zajęła 66 tys. m2. Przedsiębiorcy przyjadą przede wszystkim z Polski, a ponad 30 firm także z zagranicy – m.in. z Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Niemiec, a także z Ukrainy. – To będą prawdopodobnie największe w tym roku targi rolnicze w Polsce – mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

r e k l a m a

Maszyny i pojazdy rolnicze już od piątku zapełniają targowe hale

W piątek, 10 marca do Targów Kielce firmy transportowe zaczęły przywozić pierwsze ciągniki, kombajny, prasy rolujące z przedsiębiorstwa Claas. – Rozmieszczenie pojazdów i maszyn to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie, które wymaga planowania i precyzji. Niektóre potężne sprzęty są ustawiane pół dnia, więc przed nami tydzień niezwykle wytężonej pracy. Wszystko będzie gotowe na piątek, 17 marca – podkreśla Kamil Perz, dyrektor targów Agrotech w kieleckim ośrodku wystawienniczym.

Jakie ciągniki i maszyny rolnicze zobaczymy na targach Agrotech?

Ciągniki i maszyny przywożą światowi giganci, jak Case IH, Steyr, John Deere, New Holland, Deutz – Fahr, Zetor, Massey Ferguson, Fendt i Valtra. Zobaczymy też gamy ciągników marek Farmtrack, Landini, Solis, Iseki, LS, Kioti. Będą to maszyny do pracy w każdym segmencie panży – na plantacjach upraw zbożowych, warzywniczych, owocowych, do obsługi gospodarstw.

r e k l a m a

Jakie premiery na targach Agrotech?

Wśród premier będzie zupełnie nowa marka na polskim rynku – rumuński Irum Tagro. Model o mocy 102 KM zaprezentuje Hydro - Masz. Zwiedzający zobaczą też nowy Landini Trekker 4 na gąsienicach. Premierą w kraju na stoisku Case IH będzie Puma 260 CVX Drive – największa w historii w tym segmencie modeli ciągników. Fendt zaprezentuje ciągnik Vario siódmej generacji o mocy nawet 300 KM z innowacyjnym silnikiem przystosowanym także do napędzania paliwami alternatywnymi. John Deere pochwali się nowym modelem 6130M z intuicyjną dźwignią sterowania. Nie tylko ciągniki, ale i kombajny, w tym najnowszy Trion 250 o zaskakującej efektywności pracy, pokaże Claas.

Z traktorowych ciekawostek - na stoisku magazynu Agroprofil będzie można zobaczyć C-45 – ciągnik rolniczy wyprodukowany w roku 1950 przez Zakłady Mechaniczne Ursus. Będzie to model odrestaurowany ze szczegółami.

Najnowsze maszyny w pole

Z rozbudowanymi maszynami do uprawy przyjadą m.in. Maschio Gaspardo, Horsch, Dziekan, Kuhn, Agro-Masz, Dexwal, Jar-Met, Landstal. Unia przywiezie m.in. agregat uprawowy ARES XM, który wyróżnia położenie podwozia transportowego pomiędzy sekcją talerzy a wałem, co zapobiega wpadaniu pony talerzowej w rezonans. Pöttinger wśród nowości zaprezentuje między innymi kultywator Terria ze zbiornikiem Amico - ta kombinacja pozwala na uprawę gleby i jednoczesne wysianie nawozu. Na stoisku Wanicki pojawią się najnowsze sadzarka i kombajn do ziemniaków o imponujących ładownościach wyprodukowane przez belgijską firmę AVR. Nowoczesne opryskiwacze wystawią m.in. Krukowiak, Bury. Nowość od Hardi to Aeon Twin z rozwiązaniami rolnictwa precyzyjnego, wyposażony w system pomocniczego strumienia powietrza. Innowacyjne maszyny do zielonek pokażą m.in. McHale i SaMasz. Dwa modele nowych ładowarek teleskopowych zaprezentuje Weidemann.

Autonomia w obsłudze gospodarstw

Maszyny do obsługi gospodarstw oraz hodowli zwierzęcych pokażą m.in. Joskin, Jost z markami Rockinger, Tridec i Quicke. Nowością od firmy Euromilk będzie autonomiczny system podgarniania paszy EM LIZARD, czyli robot wykonujący pracę za rolnika i sterowany smartfonem. Automatyczny rozdzielacz ssący (ARS), czyli innowacyjne rozwiązanie dozowania zboża z silosu lub pryzmy, zaprezentuje firma Zuptor.

Agrotech Kilece to nie tylko maszyny rolnicze. Co jeszcze przygotował organizator?

W czasie targów Agrotech trwać będą konferencje, podczas których specjaliści przekażą oczekiwaną wiedzę. W piątek, 17 marca zwiedzający będą mogli wziąć udział w debatach „Precyzyjnie o rolnictwie – nowa Wspólna Polityka Rolna”. Będzie mowa o tym, jak nowe technologie wspierają polskie gospodarstwa rolne. Zaś w sobotę i niedzielę, 18 i 19 marca, rolnicy zaproszeni zostaną na warsztaty omawiające korzystanie z ekoschematów.

Atrakcją targów będzie spotkanie z rolnikami zaliczanymi do najpopularniejszych influencerów w panży. W sobotę będzie można porozmawiać z Fit Farmerem Sebastianem Staniewskim, rolnikiem i zawodnikiem MMA, oraz Tomaszem Klimkowskim, znanym w sieci jako „swietokrzyskirolnik”. Tomek zyskał krajową rozpoznawalność po udziale w telewizyjnym show TVP1. W niedzielę od rana będzie można go spotkać też na stoisku KRUSu.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – NR 45/2023

Tygodnik Poradnik Rolniczy –  NR 45/2023

Płacisz tylko

7,20 zł SPRAWDŹ

Ceny biletów na targi Agrotech Kielce 2023

Ceny biletów wstępu:
  • normalny: 15 zł
  • ulgowy dla młodzieży szkolnej i studenckiej oraz dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób (opiekun bezpłatnie): 10 zł
  • dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny

Ceny biletów parkingowych:

  • samochody osobowe: 15 zł
  • autokary: 30 zł

Godziny otwarcia targów:

  • 17.03.2023 (piątek): 10.00-16.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 15.30)
  • 18.03.2023 (sobota): 9.00-16.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 15.30)
  • 19.03.2023 (niedziela): 9.00-16.00 (rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godz. 15.30)

Dojazd do targów:

  • autobusem MPK - linie: 21, 25 (przystanek Targi Kielce), 54, 112 (przystanek Batalionów Chłopskich / Zakładowa)
Bilety dostępne są na stronie targikielce.pl

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR o szalonych planach zalania 14 tys. ha łąk użytkowych"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a