Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Ponad 1 tys. kurczaków padło, bo sąsiad je straszył. Mężczyzna został skazany na więzienie

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Ponad 1 tys. kurczaków padło, bo sąsiad je straszył. Mężczyzna został skazany na więzienie
Wiadomości Policja
Data publikacji 10.04.2023r.

Na karę 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok skazany został sąsiad rolnika. Mężczyzna swoimi działaniami doprowadził do śmierci ponad 1 kurczaków, które przestraszył.

Chiny. Przestraszył kurczaki na śmierć

Najpierw chińskie media, a następnie CNN, opisały sprawę nietypowego wyroku w prowincji Hunan. Tam na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok skazany został sąsiad rolnika. Mężczyzna został uznanym przez sąd winnym przestraszenia na śmierć ponad 1100 kurczaków należących do sąsiada.

r e k l a m a

Jak straszył skazany mężczyzna?

Jak ustalił sąd skazany od 2022 roku jest w konflikcie z sąsiadem. Powodem konfliktu były drzewa, który ten drugi wyciął bez wcześniejszej konsultacji ze skazanym dziś mężczyzną.

W związku ze konfliktem mężczyzna pod osłoną nocy zakradł się na terenie posesji, a latarką straszył kurczaki. Zwierzęta kłębiły się w kącie pomieszczenia gospodarczego. Część z nich zginęła od ścisku.

Za pierwszym razem padło 500 kurczaków

Pierwsza nocna eskapada doprowadziła do śmierci 500 kurczaków. Wówczas mężczyzna został ukarany grzywną. To jednak nie powstrzymało jego zapędów. Kolejna nocna eskapada wykończyła ponad 600 kurczaków.

r e k l a m a

Sąd skazał nieodpowiedzialnego sąsiada

W związku z tym sprawa rolnika i jego sąsiada trafiła na wokandę sądową. Sąd w Hengyang w miniony wtorek skazał mężczyznę. Skazał go na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Sąd wyliczył straty w kurczakach na blisko 14 tysięcy juanów, czyli około 9 tys. zł.

Michał Czubak
Fot. Pixabay

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR o szalonych planach zalania 14 tys. ha łąk użytkowych"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a