Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Rolników znów czeka susza? Niepokojąca prognoza pogody IMGW

Michał Czubak
Kategoria: Wiadomości
Rolników znów czeka susza? Niepokojąca prognoza pogody IMGW
Wiadomości Pogoda
Data publikacji 12.04.2023r.

IMGW opracowało długoterminową prognozę pogody od maja do sierpnia. Jaka rolników czeka pogoda w czasie żniw?

Jaki będzie pogoda w maju 2023?

IMGW opracowując pogodę długoterminową oparł się na danych z lat minionych. Na ich podstawie przygotował następujące prognozy. W maju w większości kraju nie należy spodziewać się odchyleń od norm zarówno w temperaturze oraz w opadach deszczu. Jedynie na północy kraju spodziewane są opady wyższe, a na południu niższe od normy.

r e k l a m a

Prognozuje się, że w tym miesiącu średnia temperatura będzie wahać się od 10 stopni Celsjusza do 14,8 stopni Celsjusza. Opady natomiast wyniosą od 35 mm do 154 mm.r e k l a m a

Czerwiec będzie upalny

Wg synoptyków IMGW czerwiec zapowiada się na iście gorący miesiąc. Prognoza w całym kraju zapowiada temperatury wyższe od średniej lat minionych. Średnia dobowa temperatura wyniesie od 13,8 stopnia Celsjusza do 18,3 stopnia Celsjusza. Jeśli chodzi o opadu, to tutaj wszystko wg normy. Opady wyniosą od 29,7 mm do 192,2 mm.

Lipiec będzie słuchy i gorący

Długoterminowa prognoza IMGW na lipiec zapowiada, że na terenie całego kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych na przeważającym obszarze kraju powinna kształtować się poniżej normy, na północy możliwa suma w zakresie normy wieloletniej.

Ten produkt może Ciebie zainteresować

Tygodnik Poradnik Rolniczy – dwuletnia prenumerata

Tygodnik Poradnik Rolniczy – dwuletnia prenumerata

Płacisz tylko

539,00 zł SPRAWDŹ

Sierpień w normie, ale tylko w opadach

Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej. Na terenie całego kraju średnia miesięczna temperatura powietrza najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020.

oprac. M. Czubak
źródło: IMGW
fot. Pixabay

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR o szalonych planach zalania 14 tys. ha łąk użytkowych"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a