Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Targi Agrotechnika 2023 w Bratoszewicach już 22 i 23 kwietnia. Jakie atrakcje?

Natalia Marciniak-Musiał
Kategoria: Wiadomości
Targi Agrotechnika 2023 w Bratoszewicach już 22 i 23 kwietnia. Jakie atrakcje?
Wiadomości
Data publikacji 08.04.2023r.

Już za 2 tygodnie ruszają Targi Agrotechnika 2023 w Bartoszewicach. ŁODR i wystawcy zapraszają w weekend 22–23 kwietnia 2023. To niezwykła okazja, aby zapoznać się z aktualną ofertą branży rolniczej. Co znajduje się w programie?

W tym roku rolnicy i wszyscy zainteresowani Targami Agrotechnika 2023 mogą liczyć w Bartoszewicach na pokazy polowe, rozmowy z doradcami z branży - także na tematy związane z WPR.

Organizatorzy zadbali także o prezentację:

  • maszyn,
  • nowoczesnych urządzeń i środków ochrony roślin,
  • rozwiązań w budownictwie inwentarskim 
  • fotowoltaiki.
Zainteresowani mogą liczyć na występy artystyczne, kiermasz kwiatów, nasion oraz sadzonek.
Targi Agrotechnika 2023 w Bratoszewicach

r e k l a m a

Agrotechnika 2022 – jak to było w zeszłym roku?

W poprzednim roku Targi rolnicze w Bartoszewicach odbyły się w jeden z czerwcowych weekendów (11–12 czerwca). Pogoda dopisała, co też pozytywnie odbiło się na frekwencji, zwłaszcza, że były to targi organizowane po dwóch latach pandemii. 

W zeszłorocznym programie znalazły się zarówno stoiska promujące zdrowe odżywianie, rywalizacja kół gospodyń wiejskich w lepieniu pierogów, po które ustawiały się kolejki smakoszy, a także dania z dziczyzny prezentowane przez leśników. Ponadto wśród wystawców znaleźli się rolnicy zajmujący się rolniczym handlem detalicznym (RHD) – wybór produktów był bardzo szeroki – od wędlin, miodów, serów, makaronów po inne produkty wytwarzane bezpośrednio w małych i większych gospodarstwach rolnych. Bogata strefa gastronomiczna zaspokoiła głód i odwiedzających.

Swoją ofertę prezentowały i sprzedawały okoliczne zakłady mleczarskie. Wśród nich znalazły się produkty nagrodzone w konkursie „Łódzkie Mlekiem Płynące”. W tym konkursie brało 10 zakładów mleczarskich z terenu województwa łódzkiego i każdy został nagrodzony za nowości i wysoką jakość.

Wśród wystawców znalazły się także firmy kwiaciarsko-szkółkarskie, a także clue wydarzenia – firmy sprzedające maszyny, pasze, nasienie buhajów, sprzęt i środki służące bioasekuracji, materiały budowlane, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła czy piece centralnego ogrzewania. Podczas pokazów polowych Agro-Masz, Zimex i Rolbud Pędziwiatr można było podziwiać pracę takich maszyn jak: agregat uprawowy, precyzyjny siewnik podpięte do ciągnika dużej mocy świetnie radziły sobie w polu mimo podmokłego gruntu.

Specjaliści ŁODR zs. w Bratoszewicach wraz z przedstawicielami instytucji współpracujących służyli pomocą doradczą rolnikom.

Wyłoniono także zwycięzców konkursu „Maszyna Targów Agrotechnika 2022” w takich kategoriach jak:

  • ciągniki rolnicze – FENDT 942 VARIO GEN 7 (producent AGCO, prezentowanego przez ROLBUD Pędziwiatr Głuchów),
  • maszyny i urządzenia techniczne – bramy bioasekuracyjnej EBER 1 (producent BALDOOR; prezentowanego przez BALDOOR Agnieszka Krajewska Łódź).”

Najmłodszym zaoferowano wile atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, karuzele oraz kucyki albo lody i wata cukrowa.

fot. LODR Bartoszewice
Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: jak utrzymać rentowność produkcji mleka w czasie kryzysu?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a