Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

To ostatnia szansa na udział w Pucharze Polski w Rolnictwie Precyzyjnym

Magdalena Szymańska
Kategoria: Wiadomości
To ostatnia szansa na udział w Pucharze Polski w Rolnictwie Precyzyjnym
Wiadomości Konkurs
Data publikacji 03.04.2023r.

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym – konkursie dla uczniów szkół ponadpodstawowych rolniczych lub klas o profilu rolniczym.

Promowanie innowacyjnych rozwiązań w gospodarce

Organizator Pucharu, firma 365Farmnet, chce propagować zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w gospodarstwach, jednocześnie dając dostęp do specjalistycznej wiedzy i nagradzając jej znajomość i umiejętność wykorzystania. Dla Mistrzów Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym przewidziane są atrakcyjne nagrody – zarówno indywidualne, jak i w klasyfikacji grupowej dla zwycięskich szkół. Druga edycja Pucharu odbędzie się w formule online.

r e k l a m a

Kto może wziąć udział w Pucharze Polskie?

W Pucharze Polski może wziąć udział nieograniczona liczba uczniów z każdej szkoły, jednak aby zgłoszenie było ważne, musi to być grupa minimum 6 osób z jednej placówki. Zgłoszenia może dokonać wyłącznie nauczyciel z danej szkoły, jej dyrektor lub inny pracownik szkoły.

Uczniowie zgłoszeni do udziału w Pucharze będą brali udział w webinarach, w trakcie których specjaliści z 365FarmNet, Agrocom Polska, CLAAS i Michelin, Horsch, Kuhn oraz Väderstad przekażą im wiedzę dotyczącą rolnictwa precyzyjnego. Zagadnienia poruszane podczas webinarów pojawią się w pytaniach konkursowych poszczególnych rund. Na zakończenie każdej z trzech rund (2 lub 3 wykłady treningowe) uczestnicy biorą udział w rundzie konkursowej.

Nagrody drużynowei i indywidualne

Każdy z uczestników ma możliwość zdobycia również nagrody indywidualnej – organizator po podsumowaniu wszystkich trzech rund wyłoni 10 uczniów, którzy zdobędą najlepszy wynik po zsumowaniu punktacji z trzech rund.

Tegoroczną edycję konkursu patronatem honorowym objął Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa.

Magdalena Szymańska
fot. mat. organizatora

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR o szalonych planach zalania 14 tys. ha łąk użytkowych"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a