Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Zarząd OSM w Czarnkowie przywrócony. Czy połączy się z większą mleczarnią?

Artur Puławski
Kategoria: Polskie mleko
Zarząd OSM w Czarnkowie przywrócony. Czy połączy się z większą mleczarnią?
Polskie mleko
Data publikacji 07.04.2023r.

W OSM Czarnków w ostatnim czasie bardzo dużo się dzieje. Najpierw pojawiły się informacje o tym, że mleczarnia może za kilka miesięcy przestać istnieć. To było przyczyną odwołania zarządu mleczarni i opinie o konieczności połączenia z inną spółdzielnią mleczarską. Pod zakładem czarnkowskiej mleczarni protestowali i pracownicy, i rolnicy. A teraz OSM Czarnków znów ma zarząd. Ten sam co parę tygodni temu.

Zarząd OSM Czarnków odwołany po wypowiedziach o słabej kondycji mleczarni

W połowie marca zarząd Spółdzielni Mleczarskiej w Czarnkowie został odwołany. Nastąpiło to w kilka dni po wypowiedzi wiceprezes mleczarni Zofii Just, która przedstawiała firmę jako spółdzielnię na skraju bankructwa. Powodem tej sytuacji miały być znaczące podwyżki czynników energetycznych, z którymi boryka się wiele firm z branży. Z wypowiedzi Zofii Just wynikało, że są wyjątkowo dotkliwe i mogą skutkować zakończeniem działalności przedsiębiorstwa.

r e k l a m a

Protesty pod mleczarnią w Czarnkowie

Jednak po decyzji Rady Nadzorczej o odwołaniu zarządu część pracowników i rolników dostarczających mleko zorganizowało pikietę pod zakładem. Jak informowała podczas protestu przed spółdzielnią wiceprezes firmy, kondycja OSM Czarnków nie jest jednak na tyle zła. Samą wypowiedź sprzed kilkunastu dni uznała za niefortunną i nie w pełni przedstawiającą stan finansów przedsiębiorstwa. Według niej, sytuacja czarnkowskiej spółdzielni jest całkiem niezła. Reguluje ona terminowo swoje zobowiązania, a znacząca podwyżka cen gazu jedynie uniemożliwi jej kolejne inwestycje.

Helmut Doliwa i Zofia Just wracają do kierowania OSM Czarnków

W ubiegłym tygodniu doszło do przywrócenia Helmuta Doliwy i Zofii Just na zajmowane przez nich stanowiska, czyli prezesa i wiceprezesa zarządu spółdzielni. Właściwie to ze względu na braki proceduralne nigdy nie przestali nimi być.

Rada Nadzorcza OSM w Czarnkowie powołała również kolejnego członka zarządu.

r e k l a m a

Czy OSM Czarnków połączy się z jedną z największych spółdzielni mleczarskich w Polsce?

Wśród samych radnych Spółdzielni nadal żywy jest temat przyłączenia spółdzielni do mocniejszego rynkowo podmiotu. Decyzję w tej sprawie podejmie już wkrótce walne zgromadzenie czarnkowskiej mleczarni.

Artur Puławski
Fot. OSM Czarnków/Facebook.com

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a