Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Andrzej z “Rolnicy. Podlasie” wyremontował dom. Co się zmieniło? [ZDJĘCIA]

Justyna Czupryniak
Kategoria: Rolnictwo na luzie
Andrzej z “Rolnicy. Podlasie” wyremontował dom. Co się zmieniło? [ZDJĘCIA]
Rolnictwo na luzie
Data publikacji 25.03.2023r.

Andrzej i Gienek Onopiukowie to najbardziej znani bohaterowie programu “Rolnicy. Podlasie”. Kilka miesięcy temu rolnicy rozpoczęli działania związane z remontem domu, który był bardzo zniszczony. Dziś syn i ojciec mogą pochwalić się nową łazienką i odrestaurowanym przedpokojem.

Gienek i Andrzej – historia ich domu

Gienek i Andrzej prowadzą gospodarstwo we wsi Plutycze niedaleko Bielska Białego. Rolnicy hodują krowy, konie, kaczki i kury. Łączna powierzchnia gospodarstwa wynosi ok. 50 ha i włącza się w nią kawałek lasu. Niestety, budynki znajdujące się na placu, gdzie mieszkają i pracują mężczyźni, są już stare. Zdaniem Gienka obora ma już na pewno 100 lat, a dom, choć młodszy, wcale nie wygląda lepiej.

Rozpadające się schody, smutny ganek, brak bieżącej wody i łazienki — tak właśnie można było opisać dom rolników jeszcze kilka miesięcy temu. W ostatnim czasie Gienek i Andrzej zdecydowali się na podjęcie działań, których efektem ma być lepszy wygląd domu. Pomimo tego, że na zewnątrz budynku jeszcze nic się nie zmieniło, to wnętrza przeszły zdumiewający remont.

r e k l a m a

Gienek i Andrzej wyremontowali dom — łazienka

Renowacja budynku rozpoczęła się od przyłączenia wody i wydzielenia pomieszczenia pod łazienkę, której nigdy wcześniej w chacie Gienka i Andrzeja nie było. Na ścianach zostały położone duże, kremowe płytki, które kontrastują z kabiną prysznicową zawierającą czarne ramy. W łazience znalazła się również pralka, dzięki czemu rolnicy nie muszą już ciągnąć kabli przez podwórko i robić prania w starej. Andrzej i Gienek zadbali również o wymianę okna na nowe, by uszczelnić pomieszczenie. Na ścianie zawisło pokaźne lustro, pod którym postawiono szafkę i umywalkę. Rolnicy zdecydowali się na wiszący model toalety, natomiast spłuczka została zabudowana płytkami imitującymi drewno. Całość wnętrza dopełniają białe, kremowe i srebrne dodatki.r e k l a m a

Gienek i Andrzej wyremontowali dom — pokój

Pokoje w domu Gienka i Andrzeja jeszcze do niedawna przypominały izby z XIX wieku. Ciemne, brudne i niezachęcające do wypoczynku wzbudzały kontrowersje wśród śledzących losy rolników widzów. Jak się okazuje, również pozostałe pomieszczenia doczekały się remontu. W ostatnim czasie media obiegła informacja o wyremontowanym przez Andrzeja pokoju. Rolnik nie tylko zainwestował w położenie paneli na podłodze i ścianach, dzięki czemu pomieszczenie będzie łatwiejsze w utrzymaniu, ale zakupił również nowe, szare łóżko, taborety i stół. Mężczyzna zaopatrzył się także w nowoczesny mop z wygodnym wiadrem, które umożliwia płukanie części myjącej bez schylania się do niej. Drzwi wewnątrz budynku nie zostały wymienione, jednak Andrzej zadbał o ich odnowienie i przemalował na szaro.Gienek i Andrzej wyremontowali dom – kuchnia

W domu Gienka i Andrzeja jednym z do niedawna źle wyglądających miejsc była także kuchnia, w której poza kuchnią węglową, stolikiem i zlewem nie było niczego. Obecnie nie jest ona wyjątkowo starannie odnowiona, ale nie odstrasza swoim wyglądem. Wisi w niej bojler, dzięki któremu rolnicy mają ciepłą wodę, zlew z bieżącą wodą oraz stolik. W oknach rolnicy powiesili białe firanki.


Andrzej planuje utwardzenie podwórka

Andrzej wielokrotnie podkreślał w programie “Rolnicy. Podlasie” i na swoim kanale na YouTube o nazwie “Gienek i Andrzej”, że nie ma siły na błoto, które powstaje na jego podwórku. Ze względu na często biegające po nim zwierzęta, tworzy się ono nawet w letnie i upalne dni. W jednym z ostatnich odcinków udostępnionych na kanale YouTube rolnik podjął samodzielną próbę wyrównania nawierzchni traktorem z ładowaczem czołowym, jednak nie przyniosło to pożądanego efektu, dlatego poprosił widzów o pomoc i polecenie firmy zajmującej się utwardzaniem. Po remoncie pomieszczeń w domu Andrzej ma nadzieję na to, że uda mu się uporządkować teren przed budynkami, co z pewnością ułatwiłoby mu codzienną pracę.

oprac. Justyna Czupryniak
fot. youtube.gienekiandrzej/zrzutekranu
youtube.sr/zrzutekranu

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: ile paliwa można zaoszczędzić z… powietrza?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a