Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Gienek i Andrzej z “Rolnicy. Podlasie” mają sposób na tanie ocieplanie

Justyna Czupryniak
Kategoria: Rolnictwo na luzie
Gienek i Andrzej z “Rolnicy. Podlasie” mają sposób na tanie ocieplanie
Rolnictwo na luzie
Data publikacji 02.03.2023r.

W nadchodzącym odcinku programu “Rolnicy. Podlasie” Gienek i Andrzej Onopiukowie będą musieli zmierzyć się z atakiem zimy. Podlascy rolnicy podejmą wyzwanie ocieplenia domu, jednak do powstrzymania zimna nie wykorzystają styropianu.

Zima w “Rolnicy. Podlasie”

W nadchodzącym odcinku programu “Rolnicy. Podlasie” bohaterowie formatu będą mierzyć się z niskimi temperaturami, niesprzyjającymi pracy na powietrzu.

Małżeństwo Maciorowskich z Ciemnoszyj, czyli Łukasz i Justyna, będą dokonywali selekcji i wybiorą byczki, które w przyszłości pokryją krowy. Gospodarz zdenerwuje się również na nieterminowego dostawcę pasz, ponieważ transport będzie opóźniony.

Następnie przeniesiemy się do wsi Bolesty, gdzie pojawi się Artur, pszczelarz, który oceni, czy ule znajdujące się w gospodarstwie Beaty i Janusza zostały w prawidłowy sposób przygotowane do zimy. Przy okazji wizyty w Bolestach, Artur podzieli się swoją wiedzą na temat wyrabiania świec z wosku pszczelego z wnukiem gospodarzy, Antonim.

r e k l a m a

Czym Gienek i Andrzej ocieplą swój dom?

W premierowym odcinku “Rolnicy. Podlasie” tradycyjnie nie zabraknie Andrzeja i Gienka Onopiuków, którzy ponownie podejmą próbę poprawienia warunków mieszkaniowych w swoim domu. Od pewnego czasu ulubieńcy widzów pracują nad zmodernizowaniem zniszczonej chaty. Rolnicy nie tylko podłączyli wodę, ale zdecydowali się również na budowę łazienki, której nigdy nie mieli. W zimie przyszedł czas na ocieplenie budynku, jednak tym razem Gienek i Andrzej zdecydowali się na wykorzystanie tradycyjnej metody. Onopiukowie wraz z Jastrzębiem i zięciem Gienka, przyciągnęli pod chatę przyczepę po brzegi wypełnioną słomą zwiniętą w kostkę, czyli popularne na Podlasiu ciuki, a następnie ustawili je wzdłuż fundamentu.

Jak przyznał Gienek, wykorzystany przez nich sposób ocieplenia budynku był stosowany przez mieszkańców Podlasia od wieków i dlatego on też go stosuje.

Taka popularna pryzba to jest po prostu od dziada do dziada – skomentował rolnik.

Po skończonej pracy na zmarzniętych rolników i ich pomocników czekał ciepły obiad przygotowany przez córkę Gienka.

“Rolnicy. Podlasie”, kiedy premiera odcinka, w którym Andrzej z Gienkiem ocieplą dom słomą?

Odcinek programu “Rolnicy. Podlasie”, w którym Andrzej i Gienek podejmą próbę ocieplenia domu ciukami słomy zostanie wyemitowany w niedzielę 5 marca 2023 r. o godzinie 20.15 w stacji Fokus TV.

oprac. Justyna Czupryniak

Widziałeś już nasze video "Żniwa 2021 – Jaki plon dała pszenica na Podlasiu?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a