Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Nowoczesna ochrona upraw z nowymi herbicydami od Corteva Agriscience

Marek Kalinowski
Kategoria: Uprawa
Nowoczesna ochrona upraw z nowymi herbicydami od Corteva Agriscience
Uprawa ochrona roślin
Data publikacji 08.04.2023r.

Polscy rolnicy skorzystają z innowacyjnych rozwiązań do ochrony przed chwastami oferowanych przez Corteva Agriscience. Firma wprowadza na rynek Polski nowe produkty przeznaczone do ochrony zbóż i kukurydzy – herbicydy Starane Forte i Principal Flex.

Nowe środki chwastobójcze w portfolio Cortevy realizują założenia firmy w zakresie produkcji nowoczesnych środków ochrony roślin. Są skuteczne, elastyczne w aplikacji, można je stosować w niższych dawkach, a dzięki szybkiemu rozkładowi substancji czynnych są bezpieczne dla roślin uprawianych następczo.

Legendarny Starane w nowej odsłonie do walki z chwastami zbóż

Starane Forte to nowa odsłona legendarnego produktu Starane. Wersja Forte zawiera innowacyjną substancję czynną Arylex active (halauksyfen metylu) oraz fluroksypyr meptylu i przeznaczona jest do zwalczania chwastów w zbożach ozimych i jarych. Herbicyd jest skuteczny w szerokim zakresie temperatur, już nawet od 2 do 25°C. Środek jest odporny na zmywanie przez deszcz po godzinie od wykonania zabiegu. Preparat zwalcza dymnicę pospolitą, jasnotę purpurową, bodziszki, przytulię czepną (w każdej fazie), chabra bławatka, gwiazdnicę pospolitą, mak polny, tasznik pospolity, rdestówkę powojowatą i komosę białą.

Principal FLex – nowy sprzymierzeniec w walce z chwastami 

Principal Flex to nowy preparat przeznaczony do nalistnego, powschodowego zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych (chwasty prosowate), perzu, życicy oraz niektórych chwastów dwuliściennych w kukurydzy. Herbicyd zawiera trzy substancje czynne, tj. nikosulfuron, rimsulfuron i dikambę oraz sejfner, który zabezpiecza kukurydzę przed uszkodzeniem. Działa systemicznie, pobierany jest głównie poprzez liście chwastów i szybko przemieszczany w roślinie, wstrzymując jej wzrost i rozwój. Chwasty początkowo przebarwiają się, następnie całkowicie zamierają. Herbicyd stosuje się jednorazowo lub w dawkach dzielonych. W systemie dawek dzielonych plantatorzy kukurydzy mogą zwalczyć w niskiej dawce zarówno pierwsze, jak i wtórne wschody chwastów.

Marek Kalinowski
Za Corteva Agriscience
fot. 

r e k l a m a

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 12/2023 na str. 50. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Widziałeś już nasze video "W nowym TPR: jak utrzymać rentowność produkcji mleka w czasie kryzysu?"?

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a