Dzwonek Pierwszy miesiąc prenumeraty za 50% ceny Sprawdź

r e k l a m a

Partner serwisu

Środki Agrosonic pomagają uzyskać wyższy plon i jednocześnie chronią rośliny

Środki Agrosonic pomagają uzyskać wyższy plon i jednocześnie chronią rośliny
Uprawa
Data publikacji 06.04.2023r.

Na polskim rynku pojawiły się preparaty Agrosonic, które mają być alternatywą dla tradycyjnych metod ochrony i nawożenia roślin. – Musimy zadbać o strukturę i jakość naszych gleb, bo zdrowa, bogata w mikroorganizmy gleba to podstawa wysokiego plonu - zapewnia Mathias Eisert, twórca marki Agrosonic.

Wiosną rusza na polskim rynku nowa marka – AGROSONIC. To innowacyjne produkty, które odpowiadają na obecne i nadchodzące wyzwania współczesnego rolnictwa. Celem AGROSONICa jest wspieranie rolników w produkcji wysokiej jakości żywności przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu potencjału plonotwórczego roślin.

Przeobrażający się szybko świat nie pozostaje bez wpływu na rolnictwo. Zmiany klimatu, zmieniające się preferencje konsumentów wynikające m.in. ze wzrostu ich świadomości oraz nakładane ograniczenia wynikające m.in. z Europejskiego Zielonego Ładu to realne wyzwania przed którymi stoją obecnie rolnicy. Z pomocą i skutecznymi rozwiązaniami na te problemy przychodzi AGROSONIC.

r e k l a m a

Rolnictwo regeneratywne szansą na rozwój polskich gospodarstw

- Rolnicy żyją w świecie coraz większych ograniczeń będąc jednocześnie pod presją generowania wysokiego plonu i jakości płodów rolnych, natomiast nikt im nie wskazuje realnych i skutecznych alternatyw jak osiągnąć te cele. Produkty marki AGROSONIC odpowiadają na wszystkie te współczesne wyzwania proponując preparaty o światowej jakości i udowodnionym skutecznym działaniu. -  produkty rekomenduje Mathias Eisert, twórca marki AGROSONIC i prezes zarządu spółki Polish Agro.

- Musimy zadbać o strukturę i jakość naszych gleb, bo zdrowa, bogata w mikroorganizmy gleba to podstawa wysokiego plonu. Z  marką AGROSONIC jesteśmy  pionierami rolnictwa regeneratywnego w Polsce i zapraszamy rolników, żeby byli częścią tej naszej wspólnej ewolucji rolnictwa. - dodaje Mathias Eisert

Agrosonic alternatywą dla tradycyjnego nawożenia i ochrony roślin

- Tworząc markę AGROSONIC naszym celem było stworzenie kompleksowego i naturalnego rozwiązania przywracającego równowagę mikrobiologiczną w uprawie roślin, zapobiegającego jednocześnie postępującej degradacji gleb. Nasza technologia oparta o pożyteczne mikroorganizmy stymulujące wzrost i rozwój roślin, zaopatrując je w niezbędne składniki odżywcze oraz ograniczając występowanie wielu groźnych agrofagów w uprawach jest pierwszym krokiem do produkcji żywności XXI wieku – zdrowej o wysokich parametrach jakościowych. - mówi manager marki AGROSONIC, Małgorzata Wilkosz-Stróżyk  

Innowacyjne produkty linii AGROSONIC stanowią alternatywę dla tradycyjnych metod ochrony i nawożenia roślin. W ofercie znajdują się preparaty mikrobiologiczne do stosowania w rolnictwie konwencjonalnym oraz ekologicznym. AGROSONIC to także nawozy dolistne zaopatrujące rośliny w niezbędne mikroelementy. Wykorzystywanie technologii AGROSONIC pozwala zniwelować stres wodny i przygotować rośliny do niekorzystnych warunków pogodowych, a w efekcie – osiągnąć zdrowy i wysoki plon.

Agrosonic

r e k l a m a

Bakterie i grzyby w służbie roślinom

Linia AGROSONIC ma w ofercie trzy biologiczne preparaty nawozowe. Mikrobiologiczny produkt AGROSONIC Bacti-P zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii Bacillus sp., które uruchamiają uwstecznione formy fosforu oraz niedostępne formy potasu w glebie, zwiększając ich przyswajalność przez rośliny. Preparat może być traktowany jako częściowy substytut nawożenia mineralnego lub jako dodatkowa dawka fosforu i potasu dla roślin.

Z kolei zawarte w preparacie Bacti–N bakterie Azotobacter spp. wiążą azot atmosferyczny, dostarczają go roślinom oraz przeciwdziałają jego stratom w glebie. Dodatek molibdenu i żelaza wspiera proces przekształcania azotu atmosferycznego do formy dostępnej dla roślin. Z kolei kwasy humusowe chronią mikroorganizmy przed negatywnym wpływem niskiego pH gleby.

Trzeci z preparatów mikrobiologicznych - Fungi to innowacyjny produkt wspomagający zdrowy wzrost i rozwój roślin. W jego skład wchodzą szczepy bakterii z rodzaju Bacillus sp., które dzięki swoim naturalnym, biostymulującym właściwościom pozwalają na utrzymanie niezakłóconego wzrostu i prawidłowego odżywienia roślin, co przekłada się na wykorzystanie ich potencjału plonotwórczego.

Na przyśpieszenie procesu rozkładu resztek słomy polecamy produkt AGROSONIC Tricho. Zawarte w nim grzyby z rodzaju Trichoderma spp. z powodzeniem odgrywają rolę zamiennika azotu. Co więcej zagwarantują oszczędności. Zastosowanie preparatu opartego o szczepy grzybów Trichoderma spp. poprawia bowiem jakość stanowiska, w rezultacie wpływając na zdrowotność roślin i zmniejszenie nakładów ponoszonych na zakup środków ochrony roślin.

Nawozy dolistne o wysokiej koncentracji makroelementów

Linia AGROSONIC to nie tylko preparaty mikrobiologiczne. Pod szyldem  marki jest także szeroki wybór nawozów dolistnych. Produkty AGROSONIC: Corn+, Zboża+, Rzepak+, Amino+ to dolistne nawozy mineralne o wysokiej koncentracji kluczowych dla roślin składników pokarmowych takich jak siarka, magnez, azot i cynk. Produkty zapewniają prawidłowy rozwój roślin, jednocześnie zwiększając ich odporność na niekorzystne warunki pogodowe. Produkty te zawierają naturalny steryd - epibrasinolid (EPIN).

Na uwagę zasługuje także Nutri - innowacyjny mikroelementowy nawóz dolistny o najwyższej koncentracji mikroelementów kondycjonowanych glicyną (na bazie naturalnego biostymulatora). Preparat uzupełnia najważniejsze mikroelementy, dzięki czemu poprawia odżywienie roślin, ich kondycję w niekorzystnych warunkach i zwiększa ich plonowanie.

W 2023 r. dostępnych będzie łącznie 9 produktów: AGROSONIC:

  • Bacti-P,
  • Bacti-N,
  • Fungi,
  • Tricho,
  • Nutri,
  • Zboża+,
  • Corn+,
  • Amino+,
  • Rzepak +.

Preparaty można nabyć wyłącznie w dobrych sklepach rolniczych. Docelowo pod marką AGROSONIC znajdą się wszystkie produkty niezbędne rolnikowi w jego codziennej pracy.

Więcej informacji na stronie www.agrosonic.pl
facebook.com/agrosonic
instagram.com/agrosonic_pl/

r e k l a m a

r e k l a m a

r e k l a m a